Joga w Indiach 2021 – Zwiedzanie, joga i medytacja ( Delhi,Agra,Kerala i inne atrakcje) 16.11 – 01.12.2021 Roman Prus i Mateusz Stańczak

Długość wyjazdu 16 dni

Wylot 16.11.2021 wieczorem bezpośrednio z Warszawy  do Delhi

Powrót 01.12.2021  z Delhi –  przylot do Warszawy ( też bezpośredni lot )

Trasa w Indiach: Delhi, Agra, Kerala ( Varkala ), Delhi

Atrakcje:

–       zwiedzanie Delhi – najważniejsze zabytki, kolorowe bazary Indii itd.

–       wizyta w Taj Mahal oraz Forcie Agra

–      plażowanie i joga na Varkala Beach w Kerali

–      Kerala Backwaters – wyprawa łodzią po kanałach Kerali

–     opcje dodatkowe:  indyjskie masaże ayurwedyjskie

Program wyprawy

16.11.2021 – wylot z Warszawy wieczorem bezpośrednio do Delhi

17.11 – przylot do Delhi w godzinach  porannych, transfer do hotelu, odpoczynek, śniadanie, spacer po Delhi, bazary i turystyczne atrakcje

18.11 – całodzienna wycieczka po turystycznych atrakcjach stolicy Indii

19.11 – przejazd do Agry, zwiedzanie Taj Mahal oraz Agra Fort  i powrót do Delhi

20.11 – wylot do Kerali ( Trivandrum )

20.11 – 29.11 – pobyt w Kerali [ joga, odpoczywanie, zwiedzanie, wycieczka/spływ po rozlewiskach Kerali ( Backwaters )  i inne atrakcje ]

29.11 – powrót samolotem do Delhi  późnym wieczorem

30.11 – cały dzień na szał zakupów w Delhi

01.12.2021 – wylot do Polski w godzinach porannych ( bezpośredni lot do Warszawy )

Wyżywienie:

W hotelach, w których mieszkamy otrzymujemy śniadania, obiady zwykle zjadamy na mieście, kolacje w zależności od potrzeb również w hotelach, w których jesteśmy zakwaterowani lub w pobliskich restauracjach. Cena śniadania wliczona jest w cenę całej wyprawy, koszt pozostałych posiłków pokrywamy dodatkowo.

Zakwaterowanie:

Pokoje dwuosobowe, standard turystyczny. Osoby zainteresowane pokojem jednoosobowym proszone są o kontakt, związane jest to z dodatkową opłatą.

Transport:

Delhi, Agra – podróżujemy wynajętym busem, w Delhi lokalnie rikszami i metrem. Długie dystanse pokonujemy pociągiem i samolotem.

DELHI

Stolica Indii z tradycją sięgającą I wieku p.n.e., przepełnione zabytkami, kolorowymi bazarami oraz milionami mieszkańców.

Delhi 01Delhi 02

Delhi 03Delhi 04

AGRA

Znana przede wszystkim z Taj Mahalu, w XVI i XVII wieku n.e. było stolicą imperium Mogołów, którzy podbili Indie północne.

Agra 01Agra 02Agra 03

 

VARKALA – KERALA

Cena wyjazdu :

1.Pierwsza wpłata 700 zł ( osoby, które wpłacą do 31.03 otrzymają 200 zł zniżki – rezerwacja miejsca
2.Druga wpłata 3000 zł przed zakupem biletów
3.Trzecia wpłata 1200 euro na miejscu w Delhi

Cena wyjazdu zawiera: 
– przelot na trasie Warszawa-Delhi, Dehli-Kerala, i z powrotem
– przejazdy wspólne w ramach wyjazdu (zwiedzania)
– zakwaterowanie w pokojach 2 os. wraz ze śniadaniami
– joga w Kerali

Cena wyjazdu nie zawiera: 
– kosztu pozostałych posiłków poza śniadaniami  ok.150 euro
– kosztu opcjonalnych imprez na miejscu np. masaże ayurwedyjskie, indywidualnych wypraw itd., zwiedzania, wycieczki/spływu rozlewiskami Kerali ( Backwaters )
– wszelkich opłat natury prywatnej i nie opisanych w programie
– dopłaty do pokoju jednoosobowego
– kosztu wizy turystycznej do Indii
– ubezpieczenia zdrowotnego ( KL,NNW,OC )

Warunki rezygnacji:
W przypadku rezygnacji uczestnika z wyjazdu zostaną potrącone następujące kwoty:
– przepadek I wpłaty ( 700 zł. ) na 45 dni przed wyjazdem
– przepadek równowartości ceny biletu po jego wykupieniu oraz I wpłaty ( 700 zł. )
– przepadek całej wpłaconej kwoty 3700 zł. na 30 dni przed datą wyjazdu

Wyjazd w małej, kameralnej grupie max.14 osób

Organizatorzy wyprawy:

Roman Prus – dyplomowany nauczyciel jogi metody B.K.S.Iyengara, organizator wyjazdów z jogą www.wczasy-joga.pl . Praktykuje jogę od 20 lat, uczy od 13. Naukę pobierał u najlepszych nauczycieli w Polsce. Od wielu lat regularnie jeździ do Indii zgłębiając tajniki jogi. Praktykuje i uczestniczy w kursach medytacji Vipassana nauczanej wg.S.N.Goenke. Od kilkunastu lat zajmuje się również masażem ma-uri.
DSC_0941

Mateusz Stańczak – mgr fizjoterapii z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu Jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę Jogi w Poznaniu. Na co dzień, oprócz prowadzenia sesji Jogi, pracuje w Klinice Osteopatii i Rehabilitacji. Doświadczenie kliniczne obejmuje pracę z bólem, przeciążeniami, urazami, a także pracę nad poprawą codziennych schematów ruchowych w pracy i sporcie. W trakcie swojej praktyki jogi czerpał z wiedzy płynącej z metody Iyengara, a z czasem w coraz większym stopniu wdrażał rozwiązania wywodzące się ze współczesnych metod fizjoterapeutycznych odwołujących się do współzależności układów organizmu w ramach spajającej go sieci systemu powięziowego.

„Jest to fascynujące i odkrywcze zwłaszcza wtedy gdy metody te, podobnie jak joga, ujmują człowieka jako całość, w której ruch jednego elementu wywołuje odpowiedź we wszystkich pozostałych. Podobnie z resztą do jogi  postawa ciała jest tu widziana jako manifestacja osobowości i przejaw całościowego potencjału człowieka, który poprzez pracę nad sobą może być pełniej odkrywany i realizowany poprzez odzyskiwanie równowagi. Szkopuł jednak w tym, by odkryć które gesty zastosować u konkretnego człowieka aby zmierzać do równowagi, nie zaś do schematycznego dążenia do perfekcji kształtu.”

„Moim pierwszym kierunkiem studiów była historia sztuki, która opowiada o dziejach ludzkości, jej ambicjach, dążeniach, priorytetach i zmaganiach. Robi to poprzez kreatywność i odkrywczość. Jest pisana nazwiskami nowatorów, którzy uczyli dostrzegać w świecie to co jest wokół lecz jest nieoczywiste. Praca nad sobą, jaką odkryłem dzięki ruchowi w Jodze, pokazała mi, że ciało i umysł są przestrzenią do kreatywnego wglądu. Taki właśnie wgląd buduje a także bawi, mimo całej powagi sytuacji. Proces poznawczy dotyczący świata wokół prowadzony jest przez nas samych na gruncie własnego ciała, a każda zależność jaką w sobie zauważymy okazuje się być odzwierciedleniem tych samych praw, jakie odnajdujemy w dowolnej dziedzinie.”

Oprócz tego rodzaju refleksji, zajęcia mają bardzo praktyczny i mechanicznie drobiazgowy charakter, który służy zrozumieniu działania organizmu i przede wszystkim znajdowania satysfakcjonujących, spójnych odpowiedzi.

Stały autor artykułów na temat anatomii Jogi w magazynie „Joga” a także autor serii artykułów o wykorzystaniu Jogi w fizjoterapii publikowanych w czasopiśmie „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”.

IMG_2874 (1)

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy  http://www.wczasy-joga.pl/formularz-zgloszeniowy

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia proszę wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł  na konto:

Mandala Szkoła Jogi Roman Prus ul. Prymasa St.Wyszyńskiego 40/43 62-800 Kalisz mbank 10 1140 2004 0000 3802 3829 6296

W tytule wpłaty proszę wpisać ”karnet na zajęcia jogi” oraz imię i nazwisko uczestnika

Zapraszamy serdecznie,

Roman Prus i Mateusz Stańczak

Możliwość komentowania została wyłączona.