Wakacje z jogą w górach – Murzasichle k/Zakopanego – Mateusz Stańczak – 19-26.08.2023

Murzasichle nas oczarowało. Przepięknie położona miejscowość pomiędzy Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską z rozciągającą się panoramą na Tatry polskie i słowackie to idealne miejsce do wypoczynku. Blisko stąd do term w Bukowinie, Białce lub Szaflarach, blisko do Zakopanego, blisko w góry na szlaki. Ludzie są mili, otwarci i serdeczni.

Pensjonat, w którym będziemy mieszkać jest nowy, ładnie urządzony, rozpościera się z niego piękny widok na góry. W każdym pokoju jest łazienka, TV i wi-fi .
Strona pensjonatu http://www.utoski.pl/pl,dw-u-toski-3

Zajęcia z jogi poprowadzi dla nas Mateusz Stańczak:

Mgr fizjoterapii z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu Jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę Jogi w Poznaniu. Na co dzień, oprócz prowadzenia sesji Jogi, pracuje w Klinice Osteopatii i Rehabilitacji. Doświadczenie kliniczne obejmuje pracę z bólem, przeciążeniami, urazami, a także pracę nad poprawą codziennych schematów ruchowych w pracy i sporcie. W trakcie swojej praktyki Jogi czerpał z wiedzy płynącej z metody Iyengara, a z czasem w coraz większym stopniu wdrażał rozwiązania wywodzące się ze współczesnych metod fizjoterapeutycznych odwołujących się do współzależności układów organizmu w ramach spajającej go sieci systemu powięziowego.

„Jest to fascynujące i odkrywcze zwłaszcza wtedy gdy metody te, podobnie jak joga, ujmują człowieka jako całość, w której ruch jednego elementu wywołuje odpowiedź we wszystkich pozostałych. Podobnie z resztą do jogi  postawa ciała jest tu widziana jako manifestacja osobowości i przejaw całościowego potencjału człowieka, który poprzez pracę nad sobą może być pełniej odkrywany i realizowany poprzez odzyskiwanie równowagi. Szkopuł jednak w tym, by odkryć które gesty zastosować u konkretnego człowieka aby zmierzać do równowagi, nie zaś do schematycznego dążenia do perfekcji kształtu.”

„Moim pierwszym kierunkiem studiów była historia sztuki, która opowiada o dziejach ludzkości, jej ambicjach, dążeniach, priorytetach i zmaganiach. Robi to poprzez kreatywność i odkrywczość. Jest pisana nazwiskami nowatorów, którzy uczyli dostrzegać w świecie to co jest wokół lecz jest nieoczywiste. Praca nad sobą, jaką odkryłem dzięki ruchowi w Jodze, pokazała mi, że ciało i umysł są przestrzenią do kreatywnego wglądu. Taki właśnie wgląd buduje a także bawi, mimo całej powagi sytuacji. Proces poznawczy dotyczący świata wokół prowadzony jest przez nas samych na gruncie własnego ciała, a każda zależność jaką w sobie zauważymy okazuje się być odzwierciedleniem tych samych praw, jakie odnajdujemy w dowolnej dziedzinie.”

Oprócz tego rodzaju refleksji, zajęcia mają bardzo praktyczny i mechanicznie drobiazgowy charakter, który służy zrozumieniu działania organizmu i przede wszystkim znajdowania satysfakcjonujących, spójnych odpowiedzi.

Stały autor artykułów na temat anatomii Jogi w magazynie „Joga” a także autor serii artykułów o wykorzystaniu Jogi w fizjoterapii publikowanych w czasopiśmie „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”.

IMG_2874 (1)

medytację poprowadzi:
Roman Prus – praktykuję jogę od ponad 22 lat a uczę od ponad 15. Swoją wiedzę zdobywałem u najlepszych nauczycieli w Polsce. Jestem dyplomowanym nauczycielem jogi wg.metody B.K.S.Iyengara, organizatorem wyjazdów z jogą  (www.wczasy-joga.pl). Od wielu lat regularnie jeżdżę do Indii zgłębiając tajniki jogi. Praktykuję i uczestniczę w kursach medytacji Vipassana nauczanej wg.S.N.Goenke. Jest to dla mnie niezwykle rozwijające doświadczenie. Od kilkunastu lat zajmuje się również masażem ma-uri.

DSC_0941   chorwacja2013 058

W trakcie warsztatu można skorzystać z masażu ma-uri na dwie lub cztery ręce ( płatny oddzielnie ). Masaż wykonują Magda z Romanem.

Plan wakacji z jogą w dniach 19-26.08.2023:

sobota 19.08:
16:00 – zakwaterowanie
17:30-19:00 – joga
19:00 – kolacja
20:00 – spotkanie organizacyjne ( płatności i zapisy na masaż )

niedziela 20.08 do piątku 25.08:
8:00-8:30 – medytacja
8:30-10:00 – joga
10:00-11:00 – śniadanie
czas wolny – wspólna wyprawa w góry, w jeden dzień możliwość wycieczki nad Jezioro Czorsztyńskie ( Zamek Czorsztyn i Niedzica ) lub spływ Dunajcem (wycieczki płatne osobno )
17:30-19:00 – joga
19:00 – kolacja
20:00-20:30 – medytacja

sobota 26.08:
8:00-8:30 – medytacja
8:30-10:00 – joga
10:00-11:30 – śniadanie i wykwaterowanie

Mateusz bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, robiąc to w sposób bardzo klarowny. Na pewno zrobi dla nas ciekawy wykład na temat związany z ludzkim ciałem.

Oprócz zajęć jogi i masażu polinezyjskiego na 4 ręce ( uwaga uzależnia ;)) będziemy spacerować po górach a po takim spacerze będzie możliwość wymoczenia się w jacuzzi lub basenie oraz skorzystać z sauny, które są na terenie naszego obiektu.

 

Koszt wakacji z jogą:
1990 zł osoba w pokoju 2-os
2390 zł osoba w pokoju 1-os
1100 zł dziecko do 13 lat
osoby towarzyszące minus 400 zł

Zakwaterowanie:
D.W. U Tośki 3  Majerczykówka 30 D ( granica Poronina i Murzasichla )
http://www.utoski.pl/pl,dw-u-toski-3

W cenie pobytu zawarto : noclegi, 2 obfite posiłki wegetariańskie dziennie, przez całą dobę do dyspozycji kawa, herbata, woda, domowe ciasto,  zajęcia jogi, medytację, parking, dostęp do internetu, korzystanie z basenu, sauny i jacuzzi, ręczniki kąpielowe.

Przejazd we własnym zakresie.

Ilość miejsc w poszczególnych opcjach ograniczona!!

Pamiętaj proszę, żeby zabrać swoją matę do jogi. Reszta pomocy będzie na miejscu.

Wcześniejsze zgłoszenie zapewni Ci preferowaną opcję pobytu.

REZERWACJA:

Proszę wypełnić wszystkie pozycje formularza zgłoszeniowego ( kliknij w podany adres ) http://www.wczasy-joga.pl/formularz-zgloszeniowy.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia proszę wpłacić zaliczkę w wysokości: 600zł osoba ćwicząca,  300zł osoba towarzysząca,  200zł dziecko na konto, które zostanie podane w mailu.

W tytule wpłaty proszę wpisać ”karnet na zajęcia jogi’ ‚ oraz imię i nazwisko uczestnika.

 Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce w czasie spotkania organizacyjnego. Nie akceptujemy kart płatniczych. Prosimy nie przelewać całości kwoty na konto.

Zaliczki proszę wpłacić w ciągu 48 godz. po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu na 30 dni przed rozpoczęciem wpłacona zaliczka staje się zadatkiem i nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji wcześniej niż 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu 20% z wpłaconej zaliczki staje się zadatkiem i przechodzi na koszty organizacji.

Zapraszamy serdecznie Roman i Magda Prus oraz Mateusz Stańczak. Informacje również na stronie www.jogastanczak.com

Możliwość komentowania została wyłączona.