Wakacje z jogą w górach – Murzasichle/k.Zakopanego – Mateusz Stańczak – 17-24.08.2019

Murzasichle nas oczarowało. Przepięknie położona miejscowość pomiędzy Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską z rozciągającą się panoramą na Tatry polskie i słowackie to idealne miejsce do wypoczynku. Blisko stąd do term w Bukowinie, Białce lub Szaflarach, blisko do Zakopanego, blisko w góry na szlaki. Ludzie są mili, otwarci i serdeczni.

Pensjonat, w którym będziemy mieszkać jest nowy, ładnie urządzony, rozpościera się z niego piękny widok na góry. W każdym pokoju jest łazienka, TV, wi-fi i czajnik elektryczny.
Strona pensjonatu http://www.utoski.pl/pl,dw-u-toski-3

Zajęcia z jogi poprowadzi dla nas Mateusz Stańczak:

Mgr fizjoterapii z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu Jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę Jogi w Poznaniu. Na co dzień, oprócz prowadzenia sesji Jogi, pracuje w Klinice Osteopatii i Rehabilitacji. Doświadczenie kliniczne obejmuje pracę z bólem, przeciążeniami, urazami, a także pracę nad poprawą codziennych schematów ruchowych w pracy i sporcie. W trakcie swojej praktyki Jogi czerpał z wiedzy płynącej z metody Iyengara, a z czasem w coraz większym stopniu wdrażał rozwiązania wywodzące się ze współczesnych metod fizjoterapeutycznych odwołujących się do współzależności układów organizmu w ramach spajającej go sieci systemu powięziowego.

„Jest to fascynujące i odkrywcze zwłaszcza wtedy gdy metody te, podobnie jak joga, ujmują człowieka jako całość, w której ruch jednego elementu wywołuje odpowiedź we wszystkich pozostałych. Podobnie z resztą do jogi  postawa ciała jest tu widziana jako manifestacja osobowości i przejaw całościowego potencjału człowieka, który poprzez pracę nad sobą może być pełniej odkrywany i realizowany poprzez odzyskiwanie równowagi. Szkopuł jednak w tym, by odkryć które gesty zastosować u konkretnego człowieka aby zmierzać do równowagi, nie zaś do schematycznego dążenia do perfekcji kształtu.”

„Moim pierwszym kierunkiem studiów była historia sztuki, która opowiada o dziejach ludzkości, jej ambicjach, dążeniach, priorytetach i zmaganiach. Robi to poprzez kreatywność i odkrywczość. Jest pisana nazwiskami nowatorów, którzy uczyli dostrzegać w świecie to co jest wokół lecz jest nieoczywiste. Praca nad sobą, jaką odkryłem dzięki ruchowi w Jodze, pokazała mi, że ciało i umysł są przestrzenią do kreatywnego wglądu. Taki właśnie wgląd buduje a także bawi, mimo całej powagi sytuacji. Proces poznawczy dotyczący świata wokół prowadzony jest przez nas samych na gruncie własnego ciała, a każda zależność jaką w sobie zauważymy okazuje się być odzwierciedleniem tych samych praw, jakie odnajdujemy w dowolnej dziedzinie.”

Oprócz tego rodzaju refleksji, zajęcia mają bardzo praktyczny i mechanicznie drobiazgowy charakter, który służy zrozumieniu działania organizmu i przede wszystkim znajdowania satysfakcjonujących, spójnych odpowiedzi.

Stały autor artykułów na temat anatomii Jogi w magazynie „Joga” a także autor serii artykułów o wykorzystaniu Jogi w fizjoterapii publikowanych w czasopiśmie „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”.

IMG_2874 (1)

W trakcie warsztatu można skorzystać z masażu ma-uri na dwie lub cztery ręce ( płatny oddzielnie ).

Plan wakacji z jogą w dniach 17-24.08.2019:

sobota 17.08:
16:00 – zakwaterowanie
17:30-19:00 – joga
19:00 – kolacja
20:00 – spotkanie organizacyjne + pokaz masażu ma-uri

niedziela 18.08 do piątku 23.08:
7:30-8:00 – medytacja
8:00-10:00 – joga
10:00-11:00 – śniadanie
czas wolny
17:00-19:00 – joga
19:15 – obiadokolacja
20:00 – medytacja

sobota 24.08:
7:30-8:00 – medytacja
8:00-10:00 – joga
10:00-11:30 – śniadanie i wykwaterowanie

Medytację poprowadzi Roman Prus.

Mateusz bardzo chętnie dzieli się  swoją wiedzą, więc zrobi dla nas 2 pogadanki na temat najczęstszych schorzeń kręgosłupa i jego przeciążeń.

p.s. plan może ulec niewielkim modyfikacjom, zwłaszcza po spotkaniu organizacyjnym

Oprócz zajęć jogi czekają nas spacery po górach, kąpiele w wodach termalnych oraz wycieczki fakultatywne ( dla chętnych, płatne osobno ) np. spływ Dunajcem, Zatorland, Energylandia, Kopalnia Soli w Wieliczce, Tatralandia i Park Wodny w Słowacji, Budapeszt, Wiedeń i wiele innych.

Zapraszamy osoby początkujące oraz zaawansowane ( zajęcia będą dostosowane do możliwości uczestników ).

Koszt warsztatu:
1390 zł osoba w pokoju 2-os
1690 zł osoba w pokoju 1-os
890 zł dziecko do 10 lat
osoby towarzyszące minus 300 zł

Zakwaterowanie:
D.W. U Tośki 3 ul. Budzowa 9 ( Majerczykówka 30 D )
http://www.utoski.pl/pl,dw-u-toski-3

W cenie pobytu zawarto : noclegi, 2 obfite posiłki wegetariańskie dziennie, przez całą dobę do dyspozycji kawa, herbata, domowe ciasto,  zajęcia jogi, medytacja, parking .

Przejazd we własnym zakresie.

Ilość miejsc w poszczególnych opcjach ograniczona!!

Wcześniejsze zgłoszenie zapewni Ci preferowaną opcję pobytu , a poza tym wszystkie osoby , które wypełnią formularz zgłoszeniowy i wpłacą zaliczkę do 30 marca  otrzymają rabat w wysokości 100 zł. od osoby ( zniżka dotyczy tylko osób, które korzystają w pełnym zakresie z oferty wyjazdu ) .

REZERWACJA:

Proszę wypełnić wszystkie pozycje formularza zgłoszeniowego ( kliknij w podany adres ) http://www.wczasy-joga.pl/formularz-zgloszeniowy.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia proszę wpłacić zaliczkę w wysokości: -500zł osoba ćwicząca -300zł osoba towarzysząca -100zł dziecko na konto:

Mandala Szkoła Jogi Roman Prus ul. Prymasa St.Wyszyńskiego 40/43 62-800 Kalisz mbank 10 1140 2004 0000 3802 3829 6296
W tytule wpłaty proszę wpisać ”karnet na zajęcia jogi’ ‚ oraz imię i nazwisko uczestnika.

Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce.
 W przypadku rezygnacji z imprezy na 30 dni przed rozpoczęciem  200 zł. z wpłaconej kwoty staje się zadatkiem i nie podlega zwrotowi.
Zapraszamy serdecznie- organizatorzy Roman i Magda Prus oraz Mateusz Stańczak.
Informacja również na stronie http://www.jogastanczak.com

Możliwość komentowania jest wyłączona.