Wakacje z jogą w Orzechowie nad morzem – Krzysztof Stec – 01.08-08.08.2015

Już nie musisz jechać do Indii aby poznać jogę u źródeł. Wieloletni badacz i naukowiec rozmiłowany w jodze i kulturze Indii mieszkający, studiujący i pracujący na renomowanych uczelniach indyjskich – Krzysztof Stec. Postać niezwykle interesująca, zdeklarowany od ponad 40 lat jogin, propagator zdrowego stylu życia, wegetarianin i weganin poprowadzi dla nas tygodniowy warsztat klasycznej jogi indyjskiej w Orzechowie koło Ustki.
Tradycyjnie joga to nie tylko asany. Synonimem jogi zawsze było skupienie umysłu ( medytacja ) a asany zawsze zajmowały niewiele miejsca w hatha jodze. Często niewłaściwe przygotowanie do praktyki asan, bez zbudowania mocnych podstaw prawidłową sekwencją innych pomocniczych technik powoduje, że odnoszone korzyści z asan mają bardzo ograniczony zakres.
Celem tygodniowego warsztatu jest nauczenie uczestników szczególnie wartościowych i efektywnych jogicznych technik oczyszczania organizmu, które tworzą fundament do jogicznych praktyk psycho-somatycznych. Te techniki to wybrane techniki z procesów śatkrij ( procesy oczyszczająco-terapeutyczne ), wybrane pranajamy ( jogiczne oddechy ) i wybrane asany szczególnie wspomagające efekty oczyszczania.
Jednym z najważniejszych elementów sukcesu w oczyszczaniu jest osiągnięcie stanu odpowiedniej relaksacji, ponieważ w stanie napięcia organizm człowieka nie będzie chciał „oddać” toksyn. Z tego powodu na kursie będą zaprezentowane unikalne, rzadko prezentowane w Polsce techniki takie jak: medytacja cyrkulacyjna ( CM ), technika natychmiastowej relaksacji ( IRT – Instant Relaxation Technique ), technika szybkiej relaksacji ( QRT-Quick Relaxation Technique ) i technika głębokiej relaksacji ( DRT – Deep Relaxation Technique ).
Usunięcie złogów i toksyn z organizmu jest podstawą do rozwinięcia umiejętności rozluźnienia ciała, uspokojenia umysłu oraz kontroli nad oddechem i prowadzić będzie do skutecznego radzenia sobie z przeciążeniem i ze stresem jakie niesie życie i praca zawodowa. Prowadzi również do poprawy umiejętności koncentracji i do znacznego zwiększenia efektywności działania. Usunięcie złogów jest także podstawą do uzyskania gibkości i siły ciała.
Możliwe korzyści to poznanie nowych technik wspomagających oczyszczanie organizmu, które pozwalają uzdrawiać organizm znacznie bardziej efektywnie i szybko, oraz dają niezawodny i trwały efekt oczyszczenia organizmu co uwalnia od stresu, zmęczenia i depresji. Ponadto zapoznanie się z podstawowymi technikami regulowania oddechu ( stosownie od sytuacji i obciążenia ). Zapoznanie się z różnymi technikami rozluźniania ciała i uspokajania umysłu, poprawa umiejętności koncentracji oraz wzrost efektywności i jakości życia. Jak również zapoczątkowanie nawyku stosowanie poznanych technik w okresach wymagających zwiększonego wysiłku oraz nasilenia czynników wywołujących reakcję stresową etc.

Malowniczo położony ośrodek „Leśnik” w Orzechowie Morskim spełni Państwa wszelkie oczekiwania. Jest to komfortowy ośrodek o standardzie dobrego hotelu 3-gwiazdkowego. Idealne miejsce dla ludzi szukających ciszy i spokoju. Ośrodek znajduje się 150 m. od plaży , położony jest w lesie bukowo-sosnowym , gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się leśna ścieżka dydaktyczna ” Orzechowska wydma” oraz wieża widokowa ( 49 m.).
Orzechowo Morskie dzieli od Ustki tylko 7 km. Gdy zapragną Państwo smażonej lub wędzonej rybki , wystarczy 10 min. jazdy samochodem i już są Państwo na najpiękniejszej nadmorskiej promenadzie. Liczne szlaki piesze i rowerowe okalające ośrodek zapewnią wypoczynek na świeżym powietrzu. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów oraz rowerków dla dzieci jak również fotelików dla najmłodszych przy rowerach dorosłych. Dodatkowym atutem jest stadnina koni położona niedaleko kompleksu.
Ośrodek jest przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi. Pociechy znajdą dla siebie plac zabaw oraz kącik edukacji przyrodniczo-leśnej.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa teren ośrodka jest w całości ogrodzony z automatycznie zamykaną bramą wjazdową a parking jest monitorowany. Istnieje możliwość zorganizowania grilla i ogniska .
Na terenie ośrodka znajduje się kort do tenisa ziemnego  ( 5 zł / godz.).

 

O nauczycielu:

Krzysztof Stec

Nauczyciel jogi z ponad 35-letnim doświadczeniem. Rozpoczął praktykę jogi w wieku 15 lat pod okiem słynnego polskiego badacza jogi prof.Tadeusza Paska. Jego pierwsze asany są prezentowane w klasycznej już pozycji książkowej z 1972 roku pod red.prof.W.Romanowskiego „Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentrujących”. Jako jedyny do tej pory Polak ukończył w 1976 r. roczny kurs  (Diploma in Yoga Education) w Instytucie Jogi Kaivalyadha­ma w Lonavli, Indie i uzyskał dyplom nauczyciela jogi. Spędził wiele lat w Indiach i USA studiując i praktykując pod okiem wielu wybitnych Mistrzów Jogi i Medytacji (Shree Samarth Janglidas Maharaj,  Mata Amritananda Mayi,  Swami Muktananda, Shree Nisargadatta Maharaj, Jiddu Krishnamurti), zna­nych nauczycieli (Shree Yogendraji, Baker Roshi, Roshi Reb Ander­son, Asha Ma Devi, Ramesh Balsekar, Dr M.V. Bhole, B.K.S.Iyengar) i innych.
W 2009 roku otrzymał tytuł magistra w renomowanym Ba­naras Hindu University w Varanasi w Indiach. Od listopada 2009 do 2011 roku prowadził badania jogi na University of Rajasthan, a w 2014 uzyskał doktorat z jogi na AWF-ie w Warszawie. Ten skromny i radosny jogin z dużą pokorą od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu wiedzy klasycznej, ayurwedy i tradycyjnej jogi. Krzysztof jako naukowiec bada na sobie wpływ jogi i ayurwedy na zdrowie człowieka. W tym celu oprócz regularnych praktyk jogicznych odbywa często kilku,kilkunasto i kilkudziesięciodniowe posty. Ten nietuzinkowy człowiek w 2010 r. w aschramie w Indiach w miesiącu czerwiec-lipiec przy średniej temp.40-45 C poddał się dobrowolnemu 42- dniowemu całkowitemu postowi ( głodowi zupełnemu ) przy czym nie przyjmował również żadnych płynów przez początkowe 23 dni. Przez cały okres postu praktykował jogę oraz obserwował reakcje swojego organizmu zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Ten wieczny poszukiwacz i odkrywca wielokrotnie prezentował swoje prace na temat wpływu ayurwedy i jogi na zdrowie człowieka na międzynarodowych seminariach i konferencjach w Pol­sce, Indiach i USA. Jako owoc jego długoletniej pracy w 2012 roku została wydana po angielsku jego niezwykła książka o starożytnej praktyce wedyjskiej Surjanamaskar  a w 2013 roku po polsku ” Dynamiczne Surjanamaskar – Powitanie słońca – Ćwiczenie dynamicznej uważności”, w której m.in. znajdują się wyniki badań oraz doświadczenia z okresu przed i po poście.

beznazwy
stec
Mile widziane rodziny z dziećmi – podczas trwania zajęć jogi organizatorzy zapewniają kreatywną opiekę nad dziećmi w wieku 3-10 lat ( w tym jogę dla dzieci ) .

W trakcie warsztatu można skorzystać z masażu ma-uri ( płatny oddzielnie ).

PROGRAM WCZASÓW  Z JOGĄ 01.08.2015 – 08.08.2015

01.08. sobota:
15:30-17:00 –  zakwaterowanie
17:00-18:45 –  joga
19:00  –  kolacja
20:00 – spotkanie organizacyjne
21:00  – pokaz masażu ma-uri

02.08. niedziela do 07.08 piątek:
7:15-7:45 – medytacja
8:00-10:30 – joga
12:00 – obiad
16:30-18:00 – joga
18:00-18:45 – wykład ( co drugi dzień )
19:00 – kolacja
20:00-21:00 – medytacja

08.08.sobota:
7:00-7:45 – medytacja
8:00-10:30 – joga
12:00 – obiad

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Leśnik” w Orzechowie Morskim
76-270 Ustka
tel./fax (59) 81 446 35
www.orzechowo-morskie.pl

KOSZT pobytu 1 osoby :
OPCJA I : Pawilon A – Apartament 3-4 osobowy:
Powierzchnia: 29 m2
W skład apartamentu wchodzą:
– 2 pokoje (dzienny oraz sypialnia),
– łazienka z pełnym wyposażeniem,
– balkon
Wyposażony jest w:
– TV, – radioodbiornik,
– w pokoju dziennym węzeł kuchenny (na wyposażeniu czajnik bezprzewodowy, lodówka, zastawa),
– w pokoju dziennym wersalka 2-osobowa, w sypialni dwa jednoosobowe tapczany,
– wyposażenie plażowe (leżak, parawan, koc plażowy):
1.  1590zł   3 osoby w apartamencie
2.  1470zł   4 osoby w apartamencie ( 2 osoby śpią razem na wersalce )
3.  dziecko 4-10 lat   1140zł

OPCJA II : Domek drewniany 3-osobowy:
Powierzchnia: 22 m2
W skład domku 3 osobowego wchodzą:
– 2 pokoje (dzienny z wyjściem na dwór oraz sypialnia),
– łazienka z pełnym wyposażeniem,
Wyposażony jest w:
– TV,
– radioodbiornik,
– czajnik bezprzewodowy,
– lodówka,
– zastawa,
– w pokoju dziennym wersalka, w sypialni dwa jednoosobowe tapczany,
– wyposażenie plażowe (leżak, parawan, koc plażowy):
1.   1490zł
2.   1040zł   dziecko 4-10 lat

OPCJA III : Pokój 2-3 osobowy:
W skład pokoju wchodzi:
– łazienka z pełnym wyposażeniem,
– pokój dzienny,
Wyposażony jest w:
– TV,
– radioodbiornik,
– lodówkę,
– czajnik bezprzewodowy,
– zastawę,
– wersalkę dwuosobową i tapczan jednoosobowy,
– wyposażenie plażowe (leżak, parawan, koc plażowy):
1.    1490zł    2 osoby w pokoju
2.    1040zł    dziecko 4-10 lat

OPCJA IV : Pokój 1-osobowy:
W skład pokoju wchodzi:
– łazienka z pełnym wyposażeniem,
– pokój dzienny,
Wyposażony jest w:
– TV,
– radioodbiornik,
– lodówkę,
– czajnik bezprzewodowy,
– zastawę,
– wersalkę dwuosobową,
– wyposażenie plażowe (leżak, parawan, koc plażowy):
1.   1690zł

Dzieci do 4 lat bez świadczeń ( bez wyżywienia+ bez osobnego łóżka + bez korzystania z opieki i zajęć jogi dla dzieci ) bezpłatnie.
Dzieci od 3 do 4 lat korzystające z opieki i zajęć jogi dla dzieci – koszt 190 zł.

OSOBY TOWARZYSZĄCE MINUS 300zł

W cenie pobytu zawarto : noclegi , 2 obfite posiłki wegetariańskie  , 1 kolację przy ognisku , zajęcia jogi , medytację , ćwiczenia oddechowe , opiekę nad dziećmi, całodobowy parking strzeżony .

Opłata klimatyczna ( 2,20 zł /dzień ) płatna na miejscu w dniu przyjazdu.

Przejazd we własnym zakresie.

Ilość miejsc w poszczególnych opcjach ograniczona!!

Wcześniejsze zgłoszenie zapewni Ci preferowaną opcję pobytu , a poza tym wszystkie osoby , które wypełnią formularz zgłoszeniowy i wpłacą zaliczkę do 15 maja  otrzymają rabat w wysokości 100 zł.( zniżka dotyczy tylko osób, które korzystają w pełnym zakresie z oferty wyjazdu ).  Przy zgłaszaniu uczestnictwa w formularzu zgłoszeniowym w pozycji ”opcja wyjazdu” proszę wpisać ” np. OPCJA I pkt 1 ” : co znaczy 3 osoby w apartamencie.

REZERWACJA:

Proszę wypełnić wszystkie pozycje formularza zgłoszeniowego ( kliknij w podany adres ) http://www.wczasy-joga.pl/formularz-zgloszeniowy .

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia proszę wpłacić zaliczkę w wysokości: -500zł osoba ćwicząca -300zł osoba towarzysząca -100zł dziecko na konto:

Mandala Szkoła Jogi Roman Prus H.Sawickiej 40/43 62-800 Kalisz mbank 10 1140 2004 0000 3802 3829 6296.W tytule wpłaty proszę wpisać ”karnet na zajęcia jogi” oraz imię i nazwisko uczestnika

oraz  proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 200zł na konto:
Nadleśnictwo Ustka nr konta 83 2030 0045 1110 0000 0092 8550 w tytule wpłaty proszę napisać ” Joga 01.08-08.08.2015″ oraz imię i nazwisko uczestnika.

Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce.
W przypadku rezygnacji z imprezy zadatek 200 zł. wpłacony na konto Nadleśnictwa Ustka oraz 100 zł. wpłacone na Mandala Szkoła Jogi nie podlega zwrotowi.
Zapraszamy serdecznie Roman i Magda Prus oraz Krzysztof Stec.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.