Zimowe ferie z jogą w Karkonoszach – Pałac Wojanów 16-23.01.2021 Mateusz Stańczak

Zapraszamy serdecznie wszystkich na spędzenie zimowych ferii z jogą w przepięknej scenerii Pałacu Wojanów położonego w Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej.

palac-wojanow-300x150zdjecie_galeria_6_1496821517

dsc05264

imagesbeznazwy

images (1)
basen2

c700x420
images

Zajęcia z jogi poprowadzi dla nas Mateusz Stańczak:
Mgr fizjoterapii z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu Jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę Jogi w Poznaniu. Na co dzień, oprócz prowadzenia sesji Jogi, pracuje w Klinice Osteopatii i Rehabilitacji. Doświadczenie kliniczne obejmuje pracę z bólem, przeciążeniami, urazami, a także pracę nad poprawą codziennych schematów ruchowych w pracy i sporcie. W trakcie swojej praktyki Jogi czerpał z wiedzy płynącej z metody Iyengara, a z czasem w coraz większym stopniu wdrażał rozwiązania wywodzące się ze współczesnych metod fizjoterapeutycznych odwołujących się do współzależności układów organizmu w ramach spajającej go sieci systemu powięziowego.

„Jest to fascynujące i odkrywcze zwłaszcza wtedy gdy metody te, podobnie jak joga, ujmują człowieka jako całość, w której ruch jednego elementu wywołuje odpowiedź we wszystkich pozostałych. Podobnie z resztą do jogi  postawa ciała jest tu widziana jako manifestacja osobowości i przejaw całościowego potencjału człowieka, który poprzez pracę nad sobą może być pełniej odkrywany i realizowany poprzez odzyskiwanie równowagi. Szkopuł jednak w tym, by odkryć które gesty zastosować u konkretnego człowieka aby zmierzać do równowagi, nie zaś do schematycznego dążenia do perfekcji kształtu.”

„Moim pierwszym kierunkiem studiów była historia sztuki, która opowiada o dziejach ludzkości, jej ambicjach, dążeniach, priorytetach i zmaganiach. Robi to poprzez kreatywność i odkrywczość. Jest pisana nazwiskami nowatorów, którzy uczyli dostrzegać w świecie to co jest wokół lecz jest nieoczywiste. Praca nad sobą, jaką odkryłem dzięki ruchowi w Jodze, pokazała mi, że ciało i umysł są przestrzenią do kreatywnego wglądu. Taki właśnie wgląd buduje a także bawi, mimo całej powagi sytuacji. Proces poznawczy dotyczący świata wokół prowadzony jest przez nas samych na gruncie własnego ciała, a każda zależność jaką w sobie zauważymy okazuje się być odzwierciedleniem tych samych praw, jakie odnajdujemy w dowolnej dziedzinie.”

Oprócz tego rodzaju refleksji, zajęcia mają bardzo praktyczny i mechanicznie drobiazgowy charakter, który służy zrozumieniu działania organizmu i przede wszystkim znajdowania satysfakcjonujących, spójnych odpowiedzi.

Stały autor artykułów na temat anatomii Jogi w magazynie „Joga” a także autor serii artykułów o wykorzystaniu Jogi w fizjoterapii publikowanych w czasopiśmie „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”.

IMG_2874 (1)

 

W trakcie warsztatu można skorzystać z masażu ma-uri cztery ręce ( płatny oddzielnie ). Masaż wykonują Magda z Romanem.

Miejsce warsztatu jogi:
Hotel Pałac Wojanów****
Wojanów 9
58-508 Jelenia Góra www.palac-wojanow.pl

 

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej.
Zamieszkały nieprzerwanie od ponad 400 lat, oferuje noclegi w 11 luksusowych apartamentach i 81 komfortowych pokojach, wyposażonych w wygodne, stylowe meble, podkreślające historyczny charakter obiektu.
Przez stulecia jego progi gościły wiele znamienitych postaci: ciekawych świata podróżników i turystów, artystów i polityków, książęta i królów. Dołącz do nich odkrywając to magiczne miejsce położone w Dolinie Pałaców i Ogrodów, pełnej zabytkowych parków, średniowiecznych zamków i romantycznych rezydencji, otoczonych krajobrazem unikalnej przyrody.
Pałac oferuje 7 sal konferencyjnych, 2 restauracje, kawiarnię, winiarnię, 2 korty tenisowe, boisko, nowoczesne centrum SPA & Wellness z basenem, 2 saunami, jacuzzi, siłownią, solarium, gabinetem masażu i kosmetycznym. A wszystko to otoczone 16 hektarowym parkiem. Park został starannie odrestaurowany wraz z pałacem i zabudowaniami otaczającymi dziedziniec wjazdowy. Odtworzono regularne założenie zieleni przed frontem pałacu, z fontanną i charakterystycznym dla epoki romantyzmu doborem roślin, między innymi szpalerem piennych róż. Ogólnie dostępny park zachęca do spacerów nie tylko Gości obiektu, ale również licznie odwiedzających go turystów. Widok na Śnieżkę z tarasu Restauracji Ogrodowej stanowi nadal wyjątkową ozdobę Pałacu Wojanów – perły Doliny Pałaców i Ogrodów.

Do naszej dyspozycji będzie basen o wymiarach 18 metrowy basen z przeciwprądem, jacuzzi  oraz sauna fińska i turecka.

basen2

images
Pałac w Wojanowie oddalony jest 14 km. ( 20 min. wg. mapy google ) od Karpacza, gdzie czeka na Państwa zimowe szaleństwo na stoku.
Najbliższe wyciągi: Winterpol Karpacz (winterpol.eu), Kopa Karpacz (kopa.com.pl)
Najbliższe wyciągi w Czechach: Ski Areal Mala Upa (skimu.pl)


Dla dzieci i dorosłych stworzyliśmy niesamowitą atrakcję kreatywnej zabawy w glinie. Warsztaty przeprowadzi Agnieszka Gil http://pracowniajogiiceramiki.pl/ceramika/

ceramika ręcznie robiona

 

Warsztaty lepienia w glinie są dla chętnych. Koszt 50 zł za 1,5 kreatywnej zabawy. Zapisy i ustalenie terminu na miejscu.

PROGRAM WARSZTATÓW :

16.01.sobota:
od 14:00 – zakwaterowanie
17:30 – joga
19:00 – kolacja
20:00 – spotkanie organizacyjne

17.01.niedziela do 22.01.piątek:
8:00-8:30 – medytacja
8:30-10:00 – joga
10:00-11:00 – śniadanie w formie bufetu szwedzkiego
17:00-19:00 – joga
19:15 – kolacja

23.01.sobota:
8:00-8:30 – medytacja
8:30-10:00 – joga
10:00-11:00 – śniadanie w formie bufetu szwedzkiego
11:00 – 12:00 – wykwaterowanie

Mateusz bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, robiąc to w bardzo klarowny sposób. Zrobi dla nas 2 ciekawe wykłady z pokazem slajdów.
P.s. Plan może ulec niewielkim zmianom. Porozmawiamy o tym na spotkaniu organizacyjnym 🙂

Cena warsztatów:

   1890 zł dorosła osoba ćwicząca jogę ( pokój 2-3 osobowy )
   2520 zł dorosła osoba ćwicząca jogę ( pokój 1- osobowy )
   1590 zł osoba towarzysząca niećwicząca jogi
   1090 zł dziecko do lat 12
   dziecko powyżej 12 lat ( ćwiczące jogę z dorosłymi 1690 zł lub 1590 zł niećwiczące )
   dzieci do lat 4 ( śpiące z rodzicami ) bezpłatnie

W cenie zawarte są:
– zajęcia jogi, medytacja
– 7 noclegów w standardowym pokoju 2 lub 3 osobowym w oficynie lub spichlerzu. Dołożymy wszelkich starań aby w miarę możliwości większość pokoi była w spichlerzu, który jest bezpośrednio połączony z budynkiem z basenem. Każdy pokój z dostępem do Internetu, łazienką, telewizją satelitarną i telefonem
– 7  śniadań w formie bufetu szwedzkiego
– 7  obiadokolacji w formie bufetu szwedzkiego
– nielimitowany dostęp do strefy spa ( basen, sauna fińska, sauna turecka, jacuzzi, fitness )

Dodatkowo płatne dla chętnych:
– masaż ma-uri na 4 ręce
– warsztaty ceramiczne

Rezerwacja:
Proszę wypełnić wszystkie pozycje formularza zgłoszeniowego( kliknij w podany adres ) http://www.wczasy-joga.pl/formularz-zgloszeniowy .
Zaliczka za osobę ćwicząca wynosi 700 zł, za towarzyszącą 400 zł, za dziecko 200 zł. Proszę o wpłatę zaliczek na konto:
Mandala Szkoła Jogi Roman Prus ul. Prymasa St.Wyszyńskiego 40/43 62-800 Kalisz mbank 10 1140 2004 0000 3802 3829 6296

W tytule wpłaty proszę wpisać ”karnet na zajęcia jogi’ ‚ oraz imię i nazwisko uczestnika.

Zaliczki proszę wpłacić w ciągu 48 godz. po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu na 30 dni przed imprezą zaliczka wpłacona na konto Mandala Szkoła Jogi staje się zadatkiem i nie podlega zwrotowi. Przechodzi na koszty organizacji.

Pozostałe informacje:
– wszystkie pomoce do jogi zapewnia organizator
– proszę zabrać ze sobą matę do jogi
– reszta kwoty płatna jest na miejscu w gotówce ( nie akceptujemy kart płatniczych ) na spotkaniu organizacyjnym. Prosimy nie przelewać całości kwoty na konto.

Do zobaczenia,
Organizatorzy Magda i Roman Prus oraz Mateusz Stańczak 🙂
Informacje również na stronie http://www.jogastanczak.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.